W wieku 93 lat zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najwyżej cenionych polskich poetów współczesnych, prozaik, dramaturg i eseista.
Tadeusz Różewicz zmarł dziś (24.04.2014) nad ranem w swoim domu we Wrocławiu. W październiku skończyłby 93 lata. We Wrocławiu mieszkał od 1968 roku. Informację o śmierci artysty przekazał rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski.

- Świat stracił jednego z największych poetów. To również olbrzymia strata dla wrocławskiej kultury - powiedział dyrektor wydziału kultury wrocławskiego magistratu Jarosław Broda.
Różewicz w ostatnim czasie chorował. Od kilku lat bardzo rzadko pokazywał się publicznie. W czwartek 25 kwietnia 2014, od godz. 12 w Starym Ratuszu we Wrocławiu zostanie wystawiona księga kondolencyjna.
„Nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak wyglądałaby powojenna poezja polska bez wierszy Tadeusza Różewicza. Wszyscy mu coś zawdzięczamy, choć nie każdy z nas potrafi się do tego przyznać” - napisała o Różewiczu Wisława Szymborska.
Poeta nie lubił udzielać wywiadów, nie przepadał w ogóle za mediami. Unikał rozgłosu. Rzadko zgadzał się na spotkania autorskie.