11 października 2007 r. Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie gościł poetów-uczestników XXXVI Warszawskiej Jesieni Poezji – Aldonę Borowicz i Ryszarda Daneckiego. Mieszkająca na niedalekim Bemowie Aldona Borowicz jest autorką trzech cenionych zbiorów wierszy, skarbnikiem Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich.

Ryszard Danecki, autor 33 książek (!) poetyckich i prozatorskich reprezentował Oddział Poznański ZLP. Pisarze zaprezentowali kilka swoich utworów ubarwiając je anegdotami ze swojego życia i ciekawostkami. Od Ryszarda Daneckiego można było się dowiedzieć o tym, że Wielkopolanie nie lubią Józefa Piłsudskiego (w jednym ze skierowanych do władz Prus listów zrezygnował z Wielkopolski jako części powstającej II Rzeczypospolitej). Aldona Borowicz zaś opowiadała m.in. o swoich perypetiach z cenzurą wnikliwie analizującą jej utwory poetyckie (druk jej tomiku był wstrzymywany przez 6 lat).
Spotkanie w Bielańskim Ośrodku Kultury było jedną z imprez towarzyszących organizowanego przez Związek Literatów Polskich najstarszego w Polsce festiwalu poezji trwającego od 8 do 14 października 2007 r.