Marek Wawrzkiewicz gościem 48. Warszawskiej Jesieni Poezji w Grójcu

W piątek 25 października w Grójcu gościł Marek Wawrzkiewicz. Jego wieczór autorski był częścią Projektu Grójeckiego 48. Warszawskiej Jesieni Poezji. Z grójecką publicznością spotkało się już wielu twórców krajowych i zagranicznych. Wydarzenia tego rodzaju stały się tradycją w naszym mieście. Od lat rozwijamy umiejętność odczytywania różnorodności w sztuce poetyckiej, więc porozumienie między autorami i ich czytelnikami jest na najwyższym poziomie. Szczycimy się 40 leciem grójeckich Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich "O Laur Jabłoni". Tym razem świętowaliśmy również wigilię 100 rocznicy powstania Związku Literatów Polskich.
Artyzm poetycki Marka Wawrzkiewicza, wspierany przedniej jakości anegdotami o środowisku literackim, ubogacały muzyczne propozycje naszego rodzimego barda Darka Rączki. Nasza wspólna radość utrwalona została przez miejscowe redakcje, a także przez Mazowiecką TV - jej materiał dostępny jest na YouTubie.

Dziękuję wszystkim, którym nieobojętna jest sztuka poetycka. Dla których późny jesienny wieczór nie jest powodem do usprawiedliwienia swego braku udziału w prezentacjach artystycznych. Zwłaszcza, gdy dostęp do dzieł pięknych jest na przysłowiowe wyciągnięcie dłoni.
Dziękuję artystom za przychylność dla moich pomysłów sprzed lat, a mających ciągłość i dowodzących konieczności ich pielęgnowania.
Dziękuję Grójeckiemu Ośrodkowi Kultury z dyrektorem Grzegorzem Rejerem na czele za wszelką pomoc.

Kazimierz Kochański

Od 28 minuty dwa wywiady: z Markiem Wawrzkiewiczem i Kazimierzem Kochańskim