Stawisko zdobywcą najwyższej nagrody

Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów zostało laureatem nagrody „Sybilla 2010”, przyznawanej od wielu lat corocznie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego najlepszym muzeom w kraju. W tegorocznym konkursie uczestniczyły 163 muzea. Przyznano nagrody w dziewięciu kategoriach działalności muzealnej. Muzeum w Stawisku zwyciężyło w kategorii „zarządzanie i organizacja”, otrzymując tytuł laureata -„za przeprowadzenie generalnych prac zabezpieczających obiekt i zbiory, powiązanych z modernizacją i unowocześnieniem ekspozycji”.

Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 18 maja w Toruniu. W 10-osobowym jury zasiadali wybitni historycy sztuki, krytycy, znawcy problematyki działalności muzealniczej.
Stawisko pokonało m.in. nominowane w tej kategorii Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (za stworzenie koncepcji i pierwszy etap wdrożenia innowacyjnego mechanizmu finansowania działań konserwatortskich) oraz Muzeum Narodowe w Krakowie (za remont i modernizację Galerii Sztuki Polskiej w krakowskich Sukiennicach).
Jest to pierwsza w historii Muzeum Iwaszkiewiczów nagroda uzyskana w tak prestiżowym konkursie.

Stawisko zdobywcą najwyższej nagrody