Szanowni Koledzy z oddziałów ZLP, chodzi o informacje o Waszym życiu i twórczości.
Z powodu braku jakiejkolwiek informacji przepływającej między nami-członkami, z braku biuletynu ZLP, „postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce”, jako członek ZG ZLP i jeden z prezesów oddziałów. Zgodę na tę formę kontaktów wyraził prezes ZG Marek Wawrzkiewicz i wszystko dzieje się za Jego wiedzą.

Otóż dogadałem się z prezesem oddziału ZLP w Gorzowie Wlkp. Ireneuszem Szmidtem, że na łamach „jego” pisma, pisma oddziału gorzowskiego i miejscowej biblioteki wojewódzkiej pt. „Pegaz Lubuski”, będziemy zamieszczali w każdym wydaniu informator Związku Literatów Polskich. Ja będę zbierał od Was i redagował te wiadomości, On umieści w czasopiśmie i roześle potem po oddziałach, i zainteresowanych członkach naszego związku.
Dlatego też proszę usilnie o nadsyłanie (tym razem do 14 października) bieżących informacji o życiu każdego oddziału. Na początek może być trochę „statystyki oddziałowej” (ilu Was jest, ilu przybyło, ilu ubyło - imiona i nazwiska). Do tego dane o ważnych wydarzeniach w środowisku, o spotkaniach autorskich, wydanych przez kolegów książkach (wystarczy zwykła metryczka książki), a także wyjazdach zagranicznych.
Uwaga! Zależy mi na krótkich i zwięzłych przekazach typowo dziennikarskich, a nie literackich opisach. Dłużyzny będę ciął! Sprawa druga - termin. Kto się nie zmieści do 14 X, może sobie pisać „na Berdyczów”. Następny termin podam przy okazji.
Wszelkie materiały (bez zdjęć, rysunków, ilustracji) pisane w Wordzie proszę przesyłać do mnie pocztą elektroniczną na taki adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekam pilnie.
Eugeniusz Kurzawa - prezes oddziału ZLP w Zielonej Górze.