"Wiersze z różnych kobiet" to najnowszy tomik autorstwa Andrzeja Tchórzewskiego, na który złożyły się wiersze w znakomitej większości nigdzie dotąd niepublikowane. Andrzej Tchórzewski uprawia lirykę miłosną od dawna. Miał na tyle cierpliwości, żeby poczekać, aż uzbiera się tych tekstów na stosowny zbiorek. I rzeczywiście, 80 procent utworów tworzących "Wiersze z różnych kobiet" to wiersze nigdzie nie publikowane, nawet w pismach.

Jednocześnie w autorze narastał bunt: "Liryka miłosna silnie się skonwencjonalizowała. Czy rozumiemy dziś właściwie Prowansalczyków, te ich alby..., Hafiza? Średniowieczne ormiańskie ajreny? To wszystko ze zmysłowością w domyśle, z erotyzmem zasłoniętym konwencjonalnymi tropami? Warto poświęcić temu esej...".
Napisał jednak wiele erotyków, w których sensualizm i zmysłowość idą w zawody z elegancją, a psychofizyczne doznania tworzą atmosferę prawdziwego, niewulgarnego seksu. (...) Teksty z tej książki z powodzeniem mogłyby znaleźć się w hardcorowych magazynach, gdyby nie fakt, że pisma te zanadto ufają fotografii.

Andrzej Tchórzewski
"Wiersze z różnych kobiet"
Wydawnictwo Arwil, Warszawa, 2007
Oprawa miękka lakierowana
ISBN: 978-83-60533-12-3
stron: 96