CZYTAM WASZE WIERSZE

Trzeba chcieć, żeby chciało się chcieć.

Przeglądanie informacji w Internecie, zwłaszcza kulturalnych, może i daje nadzieję, że poezja wysokich lotów zawsze znajdzie sobie wielbicieli i promotorów; bo ludziom mądrym doskwiera brak sztuki wypełnionej artyzmem i wysublimowanym smakiem.

Dedykowałem już kilka felietonów pięknym działaniom.

Nie wszystkim podobały się peany (fakty) o ludziach dobrych uczynków. A przecież to jednyna nagroda za ich pracę. Innych apanaży nie oczekują. Przykro im, kiedy dobry uczynek staje się zadrą dla biernych, a nawet dziwnym rodzajem niechęci. Nikt nie wie jakiej. Nikt nie wie w jakiej intencji.

To żadne odkrycie!

Natknąłem się na taki anons:

„Czytam wiersze Polaków z całego świata!

Projekt społeczny realizuję we współpracy z GCK Skierdy w Gmina Jabłonna z inspiracji Teatr Rampa w Warszawie.

Dziękuję za wsparcie i udostępnianie Kwartalnikowi Literacko – Kulturalnemu LiryDram, Kultura w kwarantannie, prawie poeci, Literacki wolny eter, Okno na Poezję, Grupa Literyczna Na Krechę, PoeciPolscy.pl, CentrumKultury Jabłonna, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Biblioteka Chotomów, Fundacja Słowo i Obraz, Nadmorze. Podcast o poezji, nie tylko poezja - jak będzie w inspiracji?, Myśl Poetycka, Ex Libris Art, Dom Kultury Świt oraz wielu osobom indywidualnym!

Bardzo dziękuję za udostępnianie.

Zdrowia życzę i do zobaczenia za tydzień, w OGRODZIE!

Robert Tondera”

Uznałem za słuszne i pożądane, podzielić się z naszym Gronem Twórczym powyższą zachętą.

Wesprzeć dobre dzieło Dobrego Człowieka, Zacnego Artysty.

Kazimierz Kochański