Spotkanie autorskie Pawła Kuszczyńskiego

Dnia 17 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie autorskie prezesa ZLP Pawła Kuszczyńskiego z młodzieżą i pracownikami Politechniki Poznańskiej oraz innymi miłośnikami poezji, nie związanymi z tą uczelnią. Przykry był fakt, że ci do których przede wszystkim skierowane było zaproszenie, czyli studenci, nie okazali specjalnego zainteresowania – przyszedł tylko jeden student.

Przybyli za to inni młodzi (i troszkę mniej młodzi) goście, którzy przy kawie i ciastkach z przyjemnością posłuchali wierszy i opowieści poety oraz posłuchali towarzyszącej wierszom muzyki Fryderyka Chopina. Wiersze bardzo się wszystkim podobały, a historie i anegdoty, opowiadane z właściwym Pawłowi Kuszczyńskiemu poczuciem humoru i swadą, rozbawiły słuchaczy. Natomiast wiersze miłosne, kierowane kolejno do każdej z pań, wywoływały rumieńce...
I to nie tylko dzięki zawartej w nich treści, ale przede wszystkim dzięki interpretacji (i gorącym spojrzeniom) czytającego je poety. Spotkanie, pomimo nieobecności studentów, należy uznać za naprawdę udane.