Marek Wawrzkiewicz

Szanowny Pan Paweł Kuszczyński
Prezes Oddziału Poznańskiego ZLP

Drogi Pawle, Drodzy Koledzy!
Jest mi ogromnie przykro, że nie mogłem uczestniczyć w Waszym pięknym i ważnym dla całego Związku Literatów Jubileuszu – po wyniszczającej organizm podróży z Krymu dopiero dziś przed przed południem dotarłem do Warszawy. Czuję się winny i nie usprawiedliwia mnie nawet niedawny Zjazd, zaraz po nim Warszawskie Targi Książki, nad którymi mieliśmy patronat honorowy, a potem wyjazd na dni poezji im. Szewczenki. Bardzo Was wszystkich proszę o wybaczenie.
Oddział Poznański jest nie tylko jednym z najstarszych, najliczniejszych oddziałem naszej organizacji pisarskiej – jest także jednym z najważniejszych.

Zawsze były w nim bardzo wybitne postaci polskiej literatury, zawsze Wasz głos był ważny i dobrze słyszalny. Tak było i jest obecnie. Kontynuujecie piękne i zaszczytne tradycje literackiej Wielkopolski. Wasze inicjatywy i imprezy – na czele z Listopadem Poetyckim – wpływają na życie kulturalne nie tylko regionu, ale i całego naszego kraju.
Jestem Wam wszystkim ogromnie wdzięczny za zjednoczenie w ostatnich czasach poznańskiego środowiska, co jest sukcesem całego naszego Związku.
Moi Drodzy, życzę Wam wielu świetnych książek, energii twórczej i organizatorskiej, wdzięcznej publiczności i uznania – bardzo konkretnego- władz miasta i województwa.

Serdecznie Was ściskam
Prezes Związku Literatów Polskich
Marek Wawrzkiewicz