W galerii BWA w Kaliszu odbyły się 2 listopada 2009 roku I Kaliskie Zaduszki Poetyckie, zorganizowane przez Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich przy pomocy kaliskiego Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki w Kaliszu.

W tej niecodziennej imprezie zaprezentowali się literaci wielkopolscy, a mianowicie z Poznania dwie poetki: Anna Elżbieta Zalewska – prezes WO ZLP, i tłumacz literatury niemieckojęzycznej, Danuta Bartosz – autorka pięknych, uduchowionych wierszy. Obok pań prezentowali swoje teksty dwaj panowie (też z Poznania) – Lech Konopiński, pierwszy fraszkopisarz polski i Ryszard Podlewski – autor m. in. znakomitych epitafiów. Kalisz reprezentowała Urszula Zybura – poetka i aforystka, która przedstawiła m.in. swoje ,,Haiku śmiertelne”. Całość muzycznie ubarwiło muzyczne małżeństwo Matusiaków- pani Anna Matusiak grająca na flecie i instrumentach klawiszowych oraz jej małżonek – kontrabasista Krzysztof Matusiak, na co dzień muzyk Kaliskiej Filharmonii. Impreza podobała się zgromadzonej dość licznie publiczności i dobrze byłoby, aby stała się imprezą doroczną.
Warto dodać, że w tym Zaduszkowym Dniu literaci spotkali się wcześniej z młodzieżą szkolną z gimnazjum na Zagorzynku, gdzie czytali swoje teksty.