Benedykt Kozieł: Giełda Książki Literackiej

STASZÓW. W ratuszowej sieni, prowadzącej do czytelni, wypożyczalni i sali komputerowej Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Staszowie odbyła się trzecia z kolei Świętokrzyska Giełda Książki Literackiej. Placówka ta zorganizowała ją wspólnie z Kieleckim Oddziałem Związku Literatów Polskich. Z recitalem wokalno-gitarowym wystąpił Cezary Stawski, który śpiewał poezję opartą na utworach Juliana Przybosia (w związku ze 110-leciem jego urodzin), Stanisława Nyczaja i Benedykta Kozieła.

Podczas każdej giełdy można zapoznać się z nowościami wydawniczymi, a także je zakupić. I tym razem swoje książki prezentowali i podpisywali świętokrzyscy pisarze, m.in. prócz wyżej wymienionych Władysława Szproch oraz Wiesław Kot, znany staszowski poeta.
Stoiska wydawnicze odwiedzali także przedstawiciele Bibliotek Gminnych, m.in. z Bogorii, Osieka i Szydłowa.
Zdaniem Stanisława Nyczaja, prezesa Kieleckiego Oddziału ZLP, dzięki organizowanym giełdom, popularyzowane są nowe książki i zarazem promowani są także współcześni autorzy. – Cieszy nas bardzo, że nasze giełdy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród czytelników, przedstawicieli bibliotek oraz wśród pisarzy, którzy coraz chętniej w nich uczestniczą.
Następna Giełda Książki Literackiej odbędzie się 13 marca br. w Klubie Animacji Kultury Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach przy ul. Okrzei 9 w godz. 10–15