„Słodki poczęstunek z dobrym słowem” – kiermasz młodych literatów

20240327 160904a

Każda okazja do promowania literatury i jej twórców jest dobra. Wierząc w tą dewizę działające przy Związku Literatów Polskich oddział w Kielcach „Literackie Światło Młodych” zorganizowało kiermasz „SŁODKI POCZĘSTUNEK Z DOBRYM SŁOWEM”

 

W środę 27 marca przy Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach, stanęło wyjątkowe stoisko, na którym na przechodniów czekały niespodzianki.

- Chcemy promować twórczość „Literackiego Światła Młodych” oraz przebić się do świadomości mieszkańców regionu z informacją, że taka grupa istnieje, tworzy i ciągle szuka nowych talentów.
Dlatego częstujemy przechodniów słodkościami własnego wypieku oraz słowem w postaci cytatów z utworów  członków naszej grupy – mówi Norbert Sierpień, Wiceprzewodniczący Literackiego Światła Młodych.

20240327 161900a

Akcja zorganizowana w okresie przedświątecznym przyciągnęła wiele osób. Młodzi literaci z naszego regionu zapowiadają, że to dopiero początek ich wychodzenia do przestrzeni publicznej z twórczością grupy. 

20240327 165636a

- Każda tego rodzaju akcja przybliża na do Kielczan, z czego niezmiernie się cieszymy. Mieszkańcy zwracają uwagę na naszą obecność, są zainteresowani wypiekami, które przygotowaliśmy. Jest nam niezmiernie miło, gdy czytają fragmenty naszej twórczości i widzimy uśmiechy na ich twarzach. „Literackie Światło Młodych” wciąż się rozwija, a wręcz dopiero się rozkręca. Chcemy zaznaczyć swoją obecność i pokazać, iż w Kielcach jest przestrzeń również dla młodych literatów – opowiada Martyna Śmiech, Przewodnicząca Literackiego Światła Młodych.

20240327 172202a

Anna Zielińska-Brudek