Kielecki Oddział Związku Literatów Polskich zaprasza do udziału w plenerach literacko-plastycznych, które odbędą się w Zakopanem, Rabce Zdrój, Dźwirzynie i Staszowie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

ZAKOPANE – Dom Pracy Twórczej literatów „Astoria”, ul. Do Białego 12, naprzeciwko hotelu „Belvedere”. Okres: od 30 kwietnia (piątku) obiadokolacji – do 8 maja (soboty) śniadania.
Koszt: 75 zł za dobę w pok. 3-osobowym z pełnym wyposażeniem.
W razie konieczności skróconego pobytu można uzgodnić z kimś dopełnienie dni pozostałych bądź uprzedzić mnie o swojej szczególnej sytuacji.
W okresie pobytu umówiłem nasz udział gratis w koncertach Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej, odbywających się wieczorami w hotelu „Belvedere”.
RABKA ZDRÓJ – pensjonat „Wiosna” przy parku zdrojowym, w którym będziemy mogli skorzystać z estrady dla prezentacji swej twórczości i zainteresowania kuracjuszy oraz wczasowiczów kiermaszami naszych książek czy wystawami plastycznymi.
Okres: od 8 maja (soboty) obiadokolacji – do 15 maja (soboty) śniadania.
Koszt: 60 zł w pok. 2- i 3-osobowych z pełnym wyposażeniem.
W razie konieczności skróconego pobytu – proszę jw.
Zgłoszenia udziału w obydwu turnusach do 10 lutego pisemnie, mejlowo lub telefonicznie na podane wyżej n-ry. Przedpłata w wys. 100 zł do 10 marca na podane wyżej konto z podaniem imienia, nazwiska, tel. lub adresu domowego bądź mejlowego, szczegółów terminowych i ewent. innych ważnych informacji. W przypadku przymusu rezygnacji zaliczkę zwracamy.
Istnieje możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu.
DŹWIRZYNO (ok. 12 km od Kołobrzegu) – pensjonat „Lech” obok stanicy wodnej nad jeziorem Resko Przymorskie, ok. 300 m do morza z szeroką, piękną i czystą plażą.
Okres: od 5 czerwca (soboty) obiadokolacji – do 15 czerwca (wtorku) śniadania.
Koszt: 60 zł w pok. 2- i 3-osobowych z pełnym wyposażeniem.
Dostęp do osobnej kuchni dla smażenia ryb z taniego zakupu ze świeżego połowu.
Co wieczór odbywać się będą nasze ulubione „Niezapomniane spotkania po zachodzie słońca”.
Przy sprzyjającej pogodzie możliwe rejsy statkiem po morzu, jak również korzystanie ze sprzętu wodnego przy jeziorze Resko Przymorskie.
W razie konieczności skróconego pobytu – proszę jw.
Wójt gminy Kołobrzeg, obejmującej Dźwirzyno, zapewnia środki na wydanie almanachu poplenerowego (literacko-plastycznego).
Zgłoszenia udziału do 28 lutego pisemne, mejlowe lub telefoniczne na podane wyżej n-ry.
Przedpłata 200 zł do 15 marca na podane wyżej konto z gwarancją zwrotu w razie przymusu rezygnacji. Wpłacając zaliczkę, proszę podać imię, nazwisko, tel., adres domowy lub mejlowy, szczegóły co do czasokresu pobytu i ewent. inne informacje.
Istnieje możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu.
STASZÓW – internat ZS im. Staszica przy ul. Koszarowej w pok. 3- i 4-osobowych dla 2 osób w każdym. Będzie to plener pn. Staszowskie Lato Literackie, uwieńczony almanachem literacko-plastycznym, podobnie jak w roku ubiegłym Słowo i obraz.
Okres: od 20 czerwca (niedzieli) obiadokolacji – do 30 czerwca (środy) śniadania.
Z uwagi na spodziewane dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy pierwszeństwo udziału mają członkowie Kieleckiego Oddziału ZLP z wpłatą zgłoszeniową do 31 maja w wys. 80 zł. W przypadku wolnych miejsc możliwy udział innych twórców (bez członków rodzin), których proszę o wstępną deklarację w formie 150-złotowej wpłaty także do 31 maja na konto ZLP: PKO BP I 0/Kielce 94 1020 2629 0000 9202 0121 7363 z zapewnieniem zwrotu w razie ograniczonych możliwości zakwaterowania.