weltz afisz czwartkowya

"RZESZOWSKIE CZWARTKI LITERACKIE" - inauguracja.

Wieczorem poezji Mirosława Welza promującym Jego najnowszego tomik ”Rzeczy” (2021), zostały zainaugurowane „Rzeszowskie Czwartki Literackie” – cykl spotkań autorskich prezentujących twórców Oddziału ZLP w Rzeszowie - we współorganizacji: Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Spotkania mają na celu przybliżenie twórczości literatów regionalnych - z Rzeszowa i Podkarpacia, członków ZLP O/Rzeszów.

W budynku biblioteki przy ul Sokoła 13 w Rzeszowie, 7 kwietnia 2022 r. z Mirosławem Welzem spotkali się czytelnicy i zaproszeni goście. Inauguracyjnego powitania dokonały panie - dyrektor WiMBP w Rzeszowie Bożena Janda i prezes ZLP O/ Rzeszów Małgorzata Żurecka. Spotkanie prowadził dr Jan Wolski w formie merytorycznej rozmowy z autorem, do której włączali się obecni na sali, głos zabrali – Dominik Ćwik, analizując kilka wierszy z tomiku „ Rzeczy ” , Małgorzata Żurecka i Edward Bolec.

weltz spotkaniea

Obecni też byli: Katarzyna Błajdo z działu Informacyjno - Bibliograficznego oraz emerytowana dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura, Józef Tadla – kierownik ODK KARTON Os. Baranówka w Rzeszowie, jak również członkowie Oddziału ZLP O/Rzeszów – Adam Decowski i Józef Bilski.

weltz spotkanie 3a

 

Spotkanie przebiegło w atmosferze interesujących rozważań i dyskusji literackich, wierszy czytanych przez samego autora i w miłej atmosferze.

weltz spotkanie 2a

Tekst: Małgorzata Żurecka