Związek Literatów Polskich Oddział w Lublinie 27.11.2019 r. o godz.17 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2 rozpoczął cykl spotkań pod nazwą Spotkania z pazurem.

Partnerem tego wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie smakuj Życie!

Gośćmi spotkań będą osoby znane, wybitne uprawiające na co dzień inne zawody i związane w jakiś szczególny sposób z literaturą. Wydarzenia  będą odbywały się w czteromiesięcznym odstępie.

Cykl spotkań rozpoczął nomen omen Cezary Pazura, znany wszystkim polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, artysta kabaretowy, satyryk, kabareciarz, youtuber oraz autor książki pt. Byłbym zapomniał…      

O książce ze świetną narracją, spisanej w formie wspomnień, będącej ciekawym obrazem minionej epoki  PRL-u  oglądanej oczami dziecka i młodzieńca, w której Cezary pisze o sobie: o dzieciństwie, młodości, pierwszych rolach, zainteresowaniach, kolegach szkolnych oraz z branży filmowej i teatralnej rozmawiała z autorem prezes lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich Agnieszka Monika Polak.

Na gościa Spotkania z pazurem czekało kilka niespodzianek multimedialnych przygotowanych przez organizatora oraz młodzież z lubelskich szkół. Dla Cezarego wystąpiła grupa z klasy artystycznej „Literacki chaos ” z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, która zaprezentowała fragment spektaklu muzycznego w oparciu o teksty Agnieszki Osieckiej pt. A to życie zachodu jest warte. Cytaty z książki czytali uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie.

Na spotkanie, które odbyło się w Sali nr 2 Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Grottgera 2 licznie przybyli mieszkańcy Lublina i okolic. Szczególnie cieszyło spore grono młodzieży nie tylko ze szkół lubelskich, lecz także ze szkół Lubelszczyzny.

received 2840879325943315a20191127 200106a

zdjęcia Foto-Rożek Lublin