Z okazji Tygodnia Bibliotek Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Sieradzu, Koło Literackie „Anima” oraz Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zapraszają w dniu 8 maja 2014r. (czwartek) o godz. 18.00 na wieczór autorski Pawła Kubiaka.
Impreza odbędzie się w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Biblioteki zapraszają”, sfinansowanego przez Urząd Miasta Sieradza.
Miejsce spotkania: Filia nr 2 MBP mieszcząca się w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7 w Sieradzu.

Paweł Kubiak urodził się 10.09.1950r. w Karszewie (Wielkopolska). Studiował teologię. Debiutował wierszem w „Zarzewiu” w 1973 r. Publikował między innymi w: „Poezji”, „Nowym Wyrazie”, „Kamenie”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Regionach”, „Literackiej Polsce”, „Poezji dzisiaj”. Debiut książkowy w 1985 r. w „Iskrach” tomikiem „Nie ma już tego czasu”, następnie wydał: „Kronika Miasta Piastowa” (Rada Miejska Piastowa, Piastów 1994), „111 haiku oraz” (Polska Oficyna Wydawnicza, Warszawa 2001), „Próby zrozumienia pamięci” (Polska Oficyna Wydawnicza, Warszawa 2005), „miniatury i fragmenty (o) miłości” (Instytut Wydawniczy „Świadectwo”, Bydgoszcz 2009), „Antologia poezji wietnamskiej od XI do XIX w.” – wspólnie z Lam Quang My (Wyd. Książkowe IBIS, Warszawa 2010), „to co odejdzie jest w tym co przychodzi” (Wydawnictwo Komograf, Ożarów Mazowiecki 2011), „pouczenie przed spotkaniem z poetą” (Wydawnictwo ACAD, Józefów 2012). Jego wiersze tłumaczone były na język rosyjski, wietnamski i angielski.
Zajmuje się także krytyką literacką. Zorganizował i prowadzi Konfraternię Poetycką „Biesiada” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie oraz redaguje jej serię wydawniczą. Należy do Związku Literatów Polskich.