gtps czerwona ra 2020 plakata

61. Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Czerwonej Róży

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza do udziału w 61. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Laur Czerwonej Róży. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział poetki/poeci (od rocznika 2002 wzwyż – osoby pełnoletnie), niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności do związków i stowarzyszeń twórczych. Młodszych poetów i poetki ze szkół ponadpodstawowych z Gdańska zapraszamy do udziału w VIII edycji Pąku Czerwonej Róży. Tematyka prac w obu konkursach jest dowolna.

Konkurs jest organizowany przez GTPS od połowy lat 90. i na stałe wpisał się w coroczne działanie kulturalne stowarzyszenia oraz kalendarz ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wśród laureatów znaleźli się między innymi: Ernest Bryll, Jerzy Afanasjew, Mieczysław Czychowski, Andrzej Krzysztof Waśkiewicz, Wojciech Boros, Tadeusz Dąbrowski czy Paweł Podlipniak.

Jury tegorocznej edycji: Gabriela Szubstarska, Jarosław Trześniewski-Kwiecień, Jakobe Mansztajn.

Honorowym patronem konkursu jest Ernest Bryll.

Nabór prac potrwa od 31 sierpnia do 1 października (nie decyduje data stempla pocztowego). Prace można także dostarczać do skrzynki pocztowej wewnątrz budynku Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Gala rozdania nagród odbędzie się 23 października w siedzibie organizatora – Galerii „PUNKT” GTPS, ul. Chlebnicka 2.

Nagroda główna w 61. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Laur

Czerwonej Róży : 2000 zł

Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są na www.gtps.art.pl. Bliższe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkurs dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Partner: Gdański Klub Poetów

Patronaty: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku